אודות המינהלת

יחד נחדש את העיר

המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת היא גוף ציבורי הפועל מטעם העירייה ויפתח – החברה לפיתוח קרית גת – כדי לתת שירות איכותי לתושבי ולתושבות העיר. באמצעות מקצועיות, אובייקטיביות ואחריות, יצרנו מינהלת שרואה את אנשי העיר ועסקיה ומהווה בית אחד מרכזי לכל מה שקורה בהתחדשות העירונית בקרית גת. המינהלת  פועלת ככח משימה האמון על צמיחת העיר ופיתוח אינטנסיבי שלה. כך, השכונות הוותיקות ומרכז העיר זוכים לזריקת מרץ של התחדשות, אופטימיות ותקווה.

הפעילות שלנו נועדה להזרים רוח חדשה לשכונות הוותיקות ולמבנים הישנים, לגרום להם להתעורר, להתחדש, להתרגש, ולייצר שינוי היסטורי שמחבר עבר–הווה –עתיד, מתוך הבנה שכאן הלב ומכאן יצמח עתיד העיר. 

המינהלת להתחדשות עירונית קרית גת מחברת בין התושבים, העירייה והיזמים, ומהווה חותמת של איכות ושקיפות, במטרה להוביל את קרית גת לעתיד טוב יותר. אנחנו מגשרים בין הצדדים כדי לוודא שהפרויקטים עונים על הצרכים והרצונות של כולם: התושבים שמעוניינים בשדרוג הדירה, המרחב הציבורי ורווח כלכלי, העירייה שמעוניינת בפיתוח העיר וחידושה האיכותי, מתוך תכנון מיטבי עם חשיבה כוללת על טובת העיר, והיזמים ששואפים לרווח כלכלי. 

כבר כיום קרית גת נמצאת בתהליכי התחדשות עירונית בקצב מהיר, ובשנים הקרובות מתכוונת לחדש את כל אזור העיר הוותיקה. כיום, 12 מתחמים מתוכם כבר נמצאים בשלבים מתקדמים.  משרד הבינוי והשיכון ועיריית קרית גת מקדמים התחדשת עירונית מקיפה ב- 3 רובעים בעיר: הנביאים, השופטים, והמגדים. בנוסף לכך, מתוכנן להתחדש כל מרכז העסקים בלב העיר. סה"כ בכל אלו מתוכננת תוספת של 12,000 יחידות דיור. 

אחת המטרות המרכזיות שלנו היא לאפשר לכל העיר הוותיקה להתחדש ולא להשאיר אף בניין מאחור. אחד ממדדי ההצלחה שלנו הוא קידום פרויקטי התחדשות על ידי התושבים עצמם, משלב הייזום, דרך בחירת אנשי המקצוע המלווים ועד קבלת המפתח לדירה החדשה.

הערכים שלנו

אודות המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת

מקצועיות תכנונית

המינהלת היא בעלת ראייה עירונית רחבה וסט כלים עשיר המאפשרים לה לקחת בחשבון את כלל המבנים בעיר, בבואה לתכנן שכונות טובות עם איכות תכנונית ואיכות חיים גבוהות.

אודות המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת

שקיפות ונגישות

המינהלת פועלת במקצועיות כלפי בעלי ובעלות הדירות, בזמינות גבוהה ובאופן שירותי, כדי להבטיח שיקבלו מידע מהימן וליווי בגובה העיניים.

אודות המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת

שיוויון חברתי

המינהלת מצמיחה את העיר אל עבר עתיד משמעותי המצמצם פערים כלכליים ומעניק פתרונות דיור לעשרות אלפי תושבים ותיקים וחדשים, באופן שמגשים את הציונות של המאה ה-21.

אודות המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת

הוגנות ומובילות

המינהלת שואפת שהמשא ומתן בין השותפים לפרויקטי ההתחדשות יתנהל בכנות ובהוגנות, ומעודדת את התושבים להוביל את תהליכי ההתחדשות בעצמם, תוך גיבוי מצידה.