דבר ראש העיר

תושבים יקרים,

חידוש העיר הוותיקה במיזמי בינוי ופינוי חדשים עומד לנגד עינינו במקביל  לבניית השכונות ורובעי המגורים החדשים בעיר.

חידוש העיר הוותיקה תוך הקמת תשתיות מתאימות מבחינת ריאות ירוקות, כבישים, חניות ומוסדות חינוך וציבור טומן בחובו אתגרים רבים ומורכבים, אף יותר מבניית רובעי מגורים חדשים. ועם זאת יחד עם התושבים והמינהלת להתחדשות עירונית שהקמנו בקרית גת, נוביל מהלכים ארוכי טווח עם חשיבה תכנונית יצירתית ואחראית. אנחנו מובילים את העיר לצמיחה אדירה ומקדמים ככל שניתן את התכניות בשכונות הוותיקות לטובת ולרווחת התושבים על מנת לאפשר להם איכות חיים בעיר מתחדשת. צירי התנועה, הנגישות והתשתיות מקבלים משנה חשיבות עוד בשלבי התכנון המוקדמים.

אני מזמין את התושבים ואת היזמים לפנות אל המינהלת בכל עניין הקשור להתחדשות עירונית ומבטיח שיינתן עבורם המענה המקצועי והנכון ביותר לטובת כל הצדדים וכל השותפים.

בברכה,
ראש העיר
אבירם דהרי

דבר ראש המינהלת

שמי אריק אביטבול, נשוי ללילך ואבא לארבעה ילדים. בהשכלתי אני אדריכל, עם ניסיון מקצועי של 19 שנים שבהן תכננתי מאות פרויקטים כולל מבני ציבור. בעברי היה לי משרד אדריכלות עצמאי. בחלוף הזמן תכננתי יותר ויותר מבנים בקריית גת והתאהבתי בעיר, באנשים שמנהלים אותה, בכל העובדים המסורים שהייתי איתם בקשר ונוצר קשר לב אמיתי בינינו. השלב הבא הביא אותי להיות חלק מהאנשים שתומכים בהובלת העיר אל עבר צמיחתה והפיכתה לעיר משמעותית ומטרפולינית בישראל. תחילה כיועץ למהנדסת העיר, ובהמשך, בימים אלה, כראש המינהלת להתחדשות עירונית קריית גת. 

כבר בכניסתי לתפקיד הבנתי שמצאתי את ייעודי לשנים הקרובות, כי המינהלת היא מקום שבו היכולות המקצועיות והאישיות שלי יכולות להעניק ערך רב לעיר הוותיקה בתחומים שונים. ההתחדשות העירונית נוגעת בהליכי תכנון, בתושבים עצמם, במתן אופק כלכלי לרבים, ביטחון פיסי, והיא נוגעת לסוגיות רווחה ואינטרסים שונים ומגוונים מצד יזמים, גורמי ממשלה, וכמובן הנהלת העיר שמנצחת על הכל. יחד עם צוות המנהלת, זכיתי להוביל וליישם את ההתחדשות העירונית בקרית גת על פי מדיניות ברורה של ראש העיר והנהלתה. 

האתגרים רבים ואף מתרבים מיום ליום. כך למשל, עלינו להשכיל לתכנן את העיר כך שתוכל לשאת באופן ראוי ונכון את עוצמות הבנייה שצפויות בה. עלינו לדעת לחלק נכון את ההתחדשות העירונית בין כלל התושבים, לדאוג ולהדריך לגבי זכויות ולתת מענה שייצר וודאות תכנונית. לצד כל אלה, המינהלת פועלת מול מוסדות התכנון הארציים, גורמים ממשלתיים ואחרים, משקיעים, יזמים, מארגנים עורכי דין והרשימה לא נגמרת. 

כיום יש אלפי יחידות דיור בהיתרים וחלקן כבר בביצוע. במעלה הדרך הגענו למסקנה ברורה שרואה פני עתיד ומגדירה שעלינו לתכנן את כל העיר ולא רק חלקים בה, כדי להבטיח התחדשות לכל בניין ובניין ולוודא כי אף פרויקט לא יבוא על חשבון פרויקט אחר. כדי להבטיח שיהיו בתי ספר, פארקים, כבישים רחבים ואדריכלות עירונית מהטובות בישראל. אני שמח להודיע כי רוב העיר כבר התחיל בתכנון ונמצא בשלבים שונים. אזורים שטרם הובאו אל שולחן התכנון צפויים להגיע בשנה הזו. במציאות כזו נוכל לקדם בביטחון תכניות, התושבים יזכו בוודאות תכנונית שתשפר את מצבם בבחירת יזם ועורך דין, ותאפשר למוסדות התכנון לאשר ולקדם תכניות בצורה מהירה ויעילה יותר.

אסיים בתודה ענקית לתושבי העיר, על האמון והקשר החם בנינו, וכמובן להנהלת העיר שרואה עין בעין את המדיניות ואף מובילה אותה למרות אתגרים רבים. כמובן, לכל צוות העירייה, חברת יפתח שאנחנו פועלים תחתיה ולכל הצוות המדהים של המנהלת, איציק ציקרמן, הילה נהון, מיכאלה אלפונה וברכה פרקש.

באהבה והערכה רבה, אריק אביטבול