שירותי
המינהלת

כל שירותי המינהלת ניתנים ללא עלות

צרו איתנו קשר עוד להיום לקבל פרטים נוספים >>>

ייעוץ משפטי בהתחדשות עירונית

בתהליכי התחדשות עירונית ישנה הזדמנות גדולה עבורכם בעלי הנכסים לזכות בדירה חדשה וברווח כלכלי עתידי. לצד זאת, קיים גם סיכון משפטי לא קטן, כאשר רוב בעלי הנכסים אינם מגיעים מהעולם המשפטי, והחוזים שמוגשים על ידי היזמים ארוכים ומלאים בסעיפים שאינם מובנים אך עשויים להיות בעלי השפעה רבה. 

בדיוק מהסיבה הזו, וכחלק אינטגרלי מליווי התושבים שאנחנו מחויבים אליו, המינהלת להתחדשות עירונית מציעה לנציגויות הבתים מפגשי ייעוץ משפטי ללא עלות.  הייעוץ ניתן על ידי עורכי דין מאחד המשרדים הגדולים בארץ שמתמחים בתחום ההתחדשות העירונית. משרד עורכי הדין מייצג את המינהלת ואינו מעורב באופן פרטי באף פרויקט בעיר. כך ניתנת לכם האפשרות לקבלת חוות דעת אובייקטיבית ומהימנה. במהלך הפגישה יעברו ביחד איתכם על חוזים, ינגישו לכם מידע משפטי על תהליכי ההתחדשות העירונית ויסבירו לכם את הזכויות שלכם. בנוסף, תוכלו לקבל חוות דעת על מידת ההוגנות של סעיפי החוזים שהוצעו לכם ובמידת הצורך נדרוש מהיזם לערוך שינויים. מתוך הרצון להנגיש את המידע בצורה הכי פשוטה שיש פיתחנו במינהלת את מדד הרמזור ככלי לניתוח הסכמים משפטיים בהתחדשות עירונית.

מעוניינים בליווי משפטי ללא עלות?

ליווי בהקמת נציגויות

יזם פנה אליכם עם הצעה לפרויקט התחדשות עירונית? מעוניינים לצאת לדרך? מעולה! בחירת נציגות של כלל הדיירים בבניין המשותף היא הצעד הראשון. הקמת נציגות דיירים המוסכמת על כלל השכנים, על פי רוב ובאישור בכתב, היא אבן דרך קריטית בדרך לשמירה על האינטרסים שלכם במהלך כל הפרויקט. הנציגות תהיה גוף משמעותי שיפעל בשקיפות ומקצועיות וידרוש מיצוי זכויות ותמורות הוגנות.

צוות המינהלת ויועץ חברתי מטעמנו ילוו את הנציגות בכל הדרוש – כינוס אסיפות דייריםף תיעוד המפגשים ופיקוח על המנהל התקין של הליך הבחירה וההסמכה. בנוסף, נעניק לנציגות הדיירים מפגשי הכשרה יעודיים לניהול תהליכי התחדשות עירונית ולבניית הסכמות קבוצתיות.

רוצים להתייעץ איתנו על הקמת נציגות?

קשרי עסקים

חידוש מרכז העסקים הראשי של קרית גת עתיד להשפיע על המרקם העירוני-עסקי בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. כדי להבטיח חידוש אפקטיבי, המינהלת להתחדשות עירונית עורכת מיפוי לעסקים הקיימים כיום, בוחנת את צרכיהם, ויוצרת מענים חכמים להפחתת ההתנגדויות לתהליך.

כדי לתת לכם – תושבים, בעלי עסקים, שוכרים ומשכירים – את הוודאות המגיעה לכם, המינהלת להתחדשות עירונית מזמינה אתכם לקבלת עדכונים שוטפים על מהלך החידוש ולוחות הזמנים שלו.

רוצים להישאר מעודכנים?

ייעוץ תכנוני

הייעוץ התכנוני שמעניקה המינהלת נחלק לשניים – ייעוץ ליזם וייעוץ לבעלי הדירות. 

מטרת הייעוץ ליזם היא שמירה על האינטרס הציבורי בעיר בכלל ובמתחם המתחדש בפרט. זהו גם המעמד שבו המינהלת מוודאה כי היזם עומד באחד מתנאי הסף החשובים ביותר של הפרויקט: הגשת תוכנית שנבדקה על ידי כל היועצים הרלוונטים (סביבה, ניקוז, חשמל ותנועה וכו'). למען הסר ספר, מימון היועצים הינו באחריות היזם. צוות המינהלת מורכב בין היתר מאדריכלים ומתכנני ערים שאמונים על פיקוח התוכניות שמטרה לשמור על איכות חיי התושבים במתחם ובשכונה גם לאחר סיום תהליך הבנייה, כלומר שיהיו מענים מספקים לצרכי הציבור מבחינת השירותים והתשתיות הדרושים. מצד בעלי הדירות, הייעוץ התכנוני מתבצע באמצעות כינוס אסיפה שבה תציג המינהלת את החלופות התכנוניות השונות. לאחר בחינתה על ידי צוות המינהלת נקדם אותה לשלבים הבאים לקבלת היתר. בנוסף, צוות המינהלת שותף לכל וועדות התכנון המתקיימות אודות הפרויקט וכאשר הדבר מתאפשר, אנחנו מזמינים גם את נציגות בעלי הבתים להשתתף בוועדות התכנון.

החלטתם לבחון את ההיתכנות לקידום פרויקט להתחדשות עירונית בבניין שלכם או בשכונה? אספתם הסכמות של 51% מתושבי המתחם לפחות? השלב הבא הוא בדיקת היתכנות תכנונית. 

צוות המינהלת יסייע לכם ללא עלות בדברים הבאים:

> פגישה עם אדריכל המינהלת לבדיקת יכולת ההעמסה האפשרית של השכונה

> בדיקת המבנים – האם מתאימים לתמ"א 38 (קישור לעמוד מה זה תמא"38)

> בדיקת מבני הציבור במתחם

> סיוע בבחירת יועצים: קרקע, תנועה, אינסטלציה וכו'. 

> הנגשת ידע בעולם התכנון במסגרת ההרצאות והקורסים שאנחנו מקיימים במינהלת. היכנסו לעמוד הקורסים >

שיתוף ציבור

בכל אחד ממתחמי ההתחדשות העירונית בעיר מתקיימים מעת לעת כנסי הסברה שנועדו לעדכן אתכם התושבים במתרחש בפרויקט, לסייע לנציגות שבחרתם לבסס את מעמדה ככתובת עבורכם ולהכין אתכם לשלבים הבאים כדי  שתוכלו להשפיע על התנהלות הפרויקט. מטעמי שקיפות, היזמים וגורמי התכנון מחויבים להציג בפניכם את מצב הפרויקט בכל צומת החלטה משמעותי וזוהי זכותכם החשובה להביע את דעתכם ולהשפיע במידה האפשר. השתמשו בכנסי ההסברה כדי להיות מעורבים, הם ההזדמנות שלכם להיות שותפים משפיעים!

התעדכנו בכנס ההסברה הקרוב בדרך הנוחה לכם

> בדקו את לוח המודעות בבניין שלכם

> בקשו מהנציגות שלכם להצטרף אל קבוצת הווטאספ של המתחם

רוצים לדעת עוד בנושא שיתוף ציבור?

גישור

בתהליכי התחדשות עירונית מעורבים בעלי עניין רבים, ובאופן טבעי כל צד מקדם את האינטרסים שלו בתהליך. משום שפעמים רבות מדובר באינטרסים הסותרים זה את זה, ומתוך ההבנה שהתנהלות בבתי משפט היא אפשרות שכדאי להימנע ממנה בכל מחיר, המינהלת להתחדשות עירונית גאה לקדם הליכי גישור ולתת לכם – תושבים, בעלי נכסים, יזמים ומתכננים – את הכלים הדרושים לעבודה משותפת מיטיבה ומבוססת הסכמות. גישור הוא הדרך הבריאה להגיע אל המטרה המשותפת: בית חדש, שכונה חדשה או מתחם חדש.

הנה כמה דרכים קלות וללא עלות שאנחנו מציעים להתרת קונפליקטים:

> ייעוץ וליווי על ידי מגשר מוסמך במתחמי התחדשות עירונית

> סדנת גישור בת ארבעה מפגשים המיועדת לתושבים

רוצים לתאם ייעוץ? להירשם לסדנה?

קורסים והרצאות בהתחדשות עירונית

עולם ההתחדשות העירונית רווי מושגים שרובם חדשים עבור תושבים ובעלי נכסים ולכן עלולים להיות מבלבלים. במטרה להנגיש לכם את המידע בצורה הטובה ביותר ולעשות סדר, המינהלת להתחדשות עירונית מקיימת מפגשים ללא עלות במגוון תחומים ורמות.

מה אנחנו מציעים?

> הרצאות חד פעמיות: מפגשים המנגישים מידע מקצועי ייחודי: פיקוח בנייה, גישור, תחזוקת בניינים גבוהים ועוד.

> קורס בסיסי: מפגשים העוסקים בהיבטים המרכזיים בתהליך פינוי בינוי: מושגי יסוד, מידע משפטי, מידע תכנוני וחשיבות התארגנות התושבים. מומחים בתחום ינחו את המפגשים שיתקיימו במשרדי המנהלת להתחדשות עירונית. 

> קורס דיגיטלי: ״אלף בית״ בהתחדשות עירונית סרטונים קצרים עם הטיפים הכי חשובים להתחדשות עירונית. נכנסים מכאן >

> סרטוני מידע: בכל הנושאים שקשורים להתחדשות עירונית. הסרטונים נמצאים בערוץ היוטיוב שלנו >